MojaSlowacja.pl


Home

Aquaparki

Narty

Jaskinie

Zamki

Mapa

Słownik

Szukaj noclegów Szukaj atrakcji
 
 
 
 
 
 

Najnowsze filmy

Przełom Hornadu


Wąska kanionowa dolina o długości 16 km, którą oddziela od gór boczne pasmo z jego najwyższym szczytem Tomaszowski Widok (667 m).

Wzdłuż dolnego odcinka Doliny Hornadu prowadzi trasa turystyczno-poznawcza Przełom Hornadu o długości 15 km, z jedenastoma tablicami informacyjnymi. Niepowtarzalny urok ma także zimowe przejście przez przełom. Turyści zachwycają się wówczas grą świateł przebłyskujących między niebieskawymi soplami, które miejscami osiągają rozmiary największych barokowych organów z setkami lodowych "piszczałek". 

Wzdłuż górnego odcinka prowadzi Szlak Pogotowia Górskiego Przełomem Hornadu, który wyposażony jest w wiele specjalnych urządzeń, umożliwiających łatwe i bezpieczne pokonanie wszystkich trudnych odcinków. Trasa o długości ponad 4 km zabezpieczona jest łańcuchami (374 m), liną (26 m), żelaznymi stopniami (164 szt.), klamrami (15 szt.) i drewnianymi mostkami (85 m).

Do najbardziej atrakcyjnych należą te odcinki, które turyści pokonują po żelaznych stopniach umocowanych w skale, bezpośrednio nad powierzchnią wartko płynącego Hornadu.
 
 

MojaSlowacja.pl - Zareklamuj się u nas: | Redakcja portalu: +421 54 472 2394 sk@mojaslowacja.pl | Polityka cookie

Partnerzy: noclegi.pl